Krewetki na wystawie kur ozdobnych 2014r.

1 lutego 2014r. na terenie wystawy kur ozdobnych odbyła się mini wystawa słodkowodnych krewetek akwariowych. Prezentujemy fotorelację z wystawy.

Na terenie auli SGGW można było obejrzeć kilkaset ozdobnych kur.

 

Trzeba przyznać, że ilość wystawionych ptaków była wręcz imponująca.

 

Na wystawie można było spotkać malutkie stanowisko hodowli KumakShrimp na którym znajdowało się 5 zbiorników akwariowych.

 

Rak Procambarus sp. "Cavern White"

 

Czerwona odmiana krewetki "Bee"

 

Neocaridina davidi var. blue "Dream Blue Rili"
Caridina cf. cantonensis var. orange "Tangerina Tiger"

 

Neocaridina davidi var. red "Fire Red"

 

Neocaridina davidi var. chocolate

 

 

A oto kilka słów od Rafała Maciaszka

Nie oczekiwałem zbyt wiele od osób odwiedzających głównie kur podczas wystawy. Byłem przygotowany na jakieś proste pytania osób kompletnie niebędących w temacie. Tymczasem jedna z dziewczyn oglądających moje krewetki zapytała mnie: "Co wyjdzie z krzyżówki krewetki Neocaridina palmata "Blue Pearl" i "Neocaridina heteropoda "Yellow" choć teraz raczej używa się Neocaridina davidi?" Pytanie zadane z użyciem nazw łacińskich krewetek, których na wystawie nie miałem! Jakiś czas później inna Pani zapytała mnie czy gH 15 jest dla krewetek odpowiednie. Rozmawiałem z nią jeszcze jakieś 10 minut na temat krewetek i wcale o nie banalnych rzeczach. Dziękując za rozmowę powiedziała, że "swoje pierwsze akwarium w życiu założę za miesiąc, bo muszę jeszcze się odpowiednio przygotować. Oczywiście akwarium z krewetkami!" Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie szczególnie dlatego, że rozmawiając z tą Panią byłem pewny, że posiada już akwarium od dłuższego czasu! Poza tymi pytaniami, które mnie pozytywnie zaskoczyły, miałem wiele pytań o parametry wody, wielkość zbiornika, możliwości zmiany barwy, pokarmy, długość życia i maksymalne wymiary, kiedy odbędą się najbliższe Mistrzostwa Krewetek Polski w Szczecinie? Mimo, iż wystawa nie jest wystawą typowo akwarystyczną to poziom zadawanych pytań był wyższy od tego, z którym dotychczas się spotkałem. Cieszę się, że miałem okazję poznać człowieka, który analizuje wielokrotnie warunki jakie należy zapewnić przyszłym podopiecznym. Takie podejście należy promować, nie tylko w przypadku chowu i hodowli krewetek! To dopiero pierwszy dzień wystawy, co przyniesie jutro? 

 

 

Copyright © akwarium.info.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub części artykułów zabronione!